SlovenskýEnglish
Zmenšiť textZväčšiť text

Natur-pack

Rozprávkový marec v ZŠ Chotča (2019)

 26.07.2019

V mesiaci marec sa v našej škole uskutočnilo viacero aktivít na podporu čítania, pričom sme dbali na interpretáciu a porozumenie. Začali sme skutočne rozprávkovo. Žiaci prišli do školy oblečení ako rozprávkové bytosti. Atmosféra bola fantastická. Na túto akciu sme pozvali tiež deti Materskej školy. Všetci sme boli správne naladení, tak sme mohli začať.

Pri práci s textom sme zvolili inovatívne metódy, ktoré boli pre žiakov pútavé, zábavné a poučné. Inšpiratívny bol Čitateľský maratón žiakov 1. ročníka, ako aj dramatizácia rozprávky M. ĎuríčkovejMartuška a somárik. V tomto texte druháci hľadali „pichľavé“ a láskavé slová.

Próza J. Bodnárovej Film o černošskej neveste ponúkla možnosť empatie s postavou inej farby pleti. Hra D. Heviera Xaver s nohami do X priniesla možnosť zamyslieť sa nad prevenciou šikanovania.

Tieto aktivity splnili svoj účel - hravým spôsobom podporili u žiakov záujem o čítanie, rozprúdili diskusiu o nebezpečenstve sociálno-patologických javov. Úlohy sme dopĺňali aj výtvarným spracovaním ilustrácie obľúbených kníh. Za aktivitu boli žiaci odmenení peknými cenami.