SlovenskýEnglish
Zmenšiť textZväčšiť text

Natur-pack

ZŠ Chotča v Škole v prírode

 26.07.2019

V dňoch 6. - 10. júna 2016 žiaci ZŠ Chotča absolvovali Školu v prírode v Tatranskej Lomnici. Program bol skutočne bohatý a pestrý.
Návštevou Múzea TANAP- u v prvý deň sme získali množstvo informácií o rastlinstve, živočíšstve Vysokých Tatier. Nádherné preparáty zvierat poskytovali skvelú príležitosť pozastaviť sa a obdivovať.

V utorok nás pozemná lanovka dopravila na Hrebienok a turistickým chodníkom sme pokračovali k Studeným vodopádom. Popoludní bola naplánovaná prehliadka areálu Botanickej záhrady, v ktorej sa nám okrem rôznych druhov rastlín, kríkov a stromov poskytol pohľad aj na prekrásne číre jazerá.

Streda patrila výstupu na najznámejšie tatranské pleso, ktoré sa nachádza vo výške 1346 metrov nad morom. Na Štrbskom plese sa nám podarilo zahliadnuť európsky unikát - rybu sih marénu. Túra, aj keď bola mierne náročná, stála zato.
Vo štvrtok sme navštívili Beliansku jaskyňu, kde sme približne za 70 minút prešli viac ako 800 schodov. Podzemný priestor poskytol úžasné vápencové výtvory, v ktorých sme s trochou fantázie nachádzali obrazy, postavy, zvieratá. Plavecké zručnosti sme si vyskúšali na kúpalisku, kde sme večer výborne relaxovali.

Posledný deň pobytu patril vyhodnoteniu aktivít, športových hier, súťaží, ktoré prebiehali počas celého týždňa. Najlepší žiaci boli odmenení peknými cenami. Veľký úspech malo každodenné písanie denníka, ktorý slúžil žiakom ako zápisník turistických miest, zážitkov a dojmov.
Obohatení o mnohé skúsenosti sme poobede odchádzali domov. Bol to nádherne prežitý týždeň, na ktorý budeme dlho spomínať.